Szósty numer newslettera projektu „Wędrowanie bez plecaka” gotowy!

W kolejnym numerze zabieramy wszystkich na wędrówkę przez Beskid Sądecki, mniej zatłoczony, a równie piękny zarówno przyrodniczo, jak i kulturowo. Tym razem szlak prowadzi z urokliwego Starego Sącza – jednego z najstarszych w Polsce miasteczek, w którym prawdziwie czuć ducha Karpat. Oglądamy m.in. Stary Rynek z historyczną zabudową, Muzeum Regionalne, Klasztor Klarysek oraz piękną architekturę starych świątyń. Następnie odnajdując żółty szlak, ruszmy na zbocza Przehyby,  podziwiając piękno beskidzkich szczytów i dolin, wypatrując bardzo rzadkich gatunków roślin jak: koniczyna pannońska, kręczynka jesienna, pierwiosnek omączony, ostrożeń głowacz, dwulistnik muszy, podejźrzon rutolistny. Jesienną porą zachwycamy się całą kaskadą barw wśród tutejszych lasów, zaś zimą warto obejrzeć pięknie ośnieżone szczyty i skrzące się od mrozu drzewa, popijają gorącą kawę lub herbatę w schronisku na Przehybie.

Przy okazji zachęcamy do wyjazdów, nie tylko w Beskid Sądeckich, ale i inne mniej zatłoczone partie polskich i słowackich Karpat, które są  doskonałą okazją do spędzenia czasu w rytmie slow: miejsca o niewielkim ruchu turystycznym, pełne otwartej przestrzeni, świeżego powietrza, miłej atmosfery oraz produktów i dań z naturalnych składników.

Przy okazji zwracamy uwagę na rozpoczynający się sezon grzybowy - karpackie lasy są ich pełne, zachęcamy więc do dłuższych spacerów jesienną porą z koszykiem – pyszne smażone rydze, królewskie borowiki, piękne koźlaki - oj jest co wybierać. Na Boże Narodzenie będą w sam raz.

Wspominamy po raz kolejny study tour dla blogerów i dziennikarzy turystycznych przez polsko-słowackie pogranicze, których przygody śledziliśmy na bieżąco na naszym profilu na Facebooku.

Przy okazji podróży w rytmie slow nie zapominamy również o lokalnych przysmakach. Tym razem kisełycia, czyli przepyszny łemkowski żur owsiany. Dla zainteresowanych dokładny przepis, więc próbujemy sami wykonać, ale zawsze zachęcamy do smakowania w regionie, więc zapraszamy w Karpaty.

Wszystkie artykuły dostępne są na stronie projektu: http://wedrowaniebezplecaka.visitcarpathia.com/aktualnosci . Zachęcamy przy okazji gorąco do zapisania się do newslettera dostępnego w 3 wersjach językowych. W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt na adres e-mail: sekretariat@karpacki.pl .