Pierwszy kwartał roku 2018 upłynął Stowarzyszeniu Euroregion Karpacki Polska pod znakiem targów turystycznych. Udział w prestiżowych imprezach, mających znaczenie na rynku turystycznym, w bardzo dużym stopniu wpływa na rozpoznawalność marki oraz podnosi jakość oferowanych usług – kontakt z osobami zainteresowanymi odwiedzeniem promowanych terenów daje możliwość zapoznania się z ich opinią. Dlatego właśnie tak ważne jest prezentowanie projektów w tego typu miejscach: renomowane targi są odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób, nie tylko turystów, ale i potencjalnych partnerów.
Intensywny czas targów rozpoczął się już w styczniu, kiedy podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie udało nam się, wraz z naszym partnerem, Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Słowacja-Północ, przedstawić najnowszy projekt „Wędrowanie bez plecaka”. Projekt ten, powstały na bazie marki Carpathia, zakłada popularyzację Karpat jako destynacji turystycznej dostępnej dla każdego, proponującej otwartą, pierwotną przestrzeń, pełną ciekawych szlaków, zabytków i atrakcji, zachowującej przyrodniczo-kulturowe dziedzictwo.
Styczniowe targi nie były jedynymi, które dały nam możliwość promowania projektu „Wędrowanie bez plecaka”: kolejną okazją były poznańskie targi turystyczne TOUR SALON. Także i tutaj, wraz z partnerem ze Słowacji przedstawialiśmy nasze osiągnięcia w zakresie zrealizowanych działań. Nie mogło nas też zabraknąć podczas marcowych, najbardziej prestiżowych targów turystycznych w Europie: ITB Berlin, które gościły wystawców z całego świata.
Nasze stoiska podczas tych imprez odwiedziło mnóstwo gości, z wielu krajów, tym bardziej cieszymy się, iż mogliśmy nasz projekt przedstawiać razem z przyjaciółmi ze Słowacji. Udział w targach pozwolił nam na nawiązanie nowych kontaktów i – przede wszystkim – na pokazanie polsko-słowackiego pogranicza w sposób ciekawy i zachęcający do odwiedzin. W ramach projektu „Wędrowanie bez plecaka” powstała także strona internetowa oraz aplikacja mobilna, która prezentuje walory przyrodnicze oraz szlaki z tego obszaru. Jest to wygodny i nowoczesny sposób zwiedzania, a dzięki wielojęzyczności aplikacja dostępna dla każdego turysty. Niezaprzeczalnie jest to realizacja, o której warto było mówić szerokiemu gronu odbiorców.
Wyjeżdżając na targi liczyliśmy na duże zainteresowanie ze strony odwiedzających, jednakże imprezy, na których do tej pory byliśmy, przerosły nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że przełoży się to na odwiedziny w promowanych przez nas okolicach. Pierwotne i bogate w atrakcje tereny polsko-słowackiego pogranicza zapraszają do odwiedzin!