„Jak kot palił fajkę” i inne bajki czyli Przemyśl i jego skarby

Dziś Międzynarodowy Dzień Palących Fajkę, więc w poszukiwaniu idealnej ruszamy na wschód do Przemyśla, jednego z najstarszych miast Podkarpacia, by w tutejszym Muzeum Dzwonów i Fajek odnaleźć najpiękniejszy okaz. Muzeum znajduje się w tutejszej wieży zegarowej z tarasem widokowym, więc po obejrzeniu wszystkich eksponatów ruszamy na górę by spojrzeć na piękną panoramę miasta.

Przemyśl, leżący u podnóża Karpat, jest miastem wielu kultur i wielu religii. To tutaj łączą się losy m.in. Polaków, Ukraińców, Żydów; wyznawców religii rzymskokatolickiej, grekokatolickiej, prawosławnej, żydowskiej i przedstawicieli nurtów protestanckich, a ślady ich wierzeń można dostrzec czy to w pięknych świątyniach czy na tutejszych cmentarzach. Tak więc wśród licznych zabytków, we wspaniałej atmosferze ruszamy uliczkami miasta oglądając niezwykłe miejsca, podziwiając tutejszą architekturę i poznając tutejsze historie.

Wspinamy się też na Wzgórze Zamkowe, by zwiedzić Zamek Kazimierzowski i ruszamy przez stare miasto do Pałacu Lubomirskich, by na koniec, po trudach wędrowania odpocząć na Rynku w towarzystwie Dobrego Wojaka Szwejka, który jako pasjonat fajek siedzi na ławeczce ze swoim ulubionym kuflem i fajeczką. Potem warto udać się w dalszą podróż najlepiej pociągiem, przy okazji oglądając piękny Dworzec kolejowy.

I obowiązkowa pozycja szczególnie dla poszukiwaczy przygód i historii - Twierdza Przemyśl czyli potężny zespół obiektów obronnych, jeden z największych w Europie i jej bogate dzieje, a jest co poznawać i co oglądać

Zapraszamy więc wszystkich do odwiedzin, bo nawet w zimowej aurze miasto wygląda pięknie. Marka CARPATHIA poleca.Więcej zdjeć na:https://www.facebook.com/VisitCarpathia/posts/2334361340141839

 

Zdjęcie: By Аимаина хикари - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69401091