Czwarty numer newslettera projektu „Wędrowanie bez plecaka” gotowy!

Numer czwarty tym razem zachęca nas do spacerów po Szczawnicy, pięknym uzdrowiskowym miasteczku, w którym czas płynie niespiesznie. Tutaj czuć ducha gór, więc nim przepełnieni, ruszamy na wędrówkę kolejnymi szlakami górskimi, z których wiele prowadzi ze Szczawnicy. Dziś polecamy ten wiodący do Rytra, gdzie na trasie, oprócz Szczawnicy, oglądamy widowiskowy wodospad Zaskalnik, zgłębiamy tajemnice zapadlisk w pomniku przyrody Wietrzne Dziury (zwanym też Diablim Garnkiem), zaś odpoczywając w schronisku na Przechybie podziwiamy piękno Pienin. Wędrówkę kończymy na zwiedzaniu ruin zamku w Rytrze, zasłuchani w opowieści i tutejsze legendy.

Przy okazji zwiedzania zamku w Rytrze zachęcimy do odwiedzin po słowackiej stronie, gdzie nad Kotliną Spiską wznoszą się ruiny Spiskiego Hradu, XII-wiecznego zamku, zaliczanego do największych kompleksów tego typu w Europie. Amatorom legend i tajemnic proponujemy nocne zwiedzanie.

Ponadto odkryjemy nowe sposoby wędrowania po szlakach dzięki turystyce konnej, która w ostatnich latach zyskuje na popularności m.in. dzięki wielu realizowanym projektom.

Jak zawsze coś z życia Euroregionu – tym razem relacje z międzynarodowych targów turystycznych, w których braliśmy udział. Na koniec oczywiście kącik kulinarny. Na talerzu  tym razem kuchnia słowacka i tutejsze haluszki (halušky). Amatorzy turystyki kulinarnej i smakosze zdecydowanie powinni spróbować.

Wszystkie artykuły dostępne są na stronie projektu  http://wedrowaniebezplecaka.visitcarpathia.com/aktualnosci. Zachęcamy gorąco przy okazji do zapisania się do newslettera dostępnego w 3 wersjach językowych.

 

W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt na adres e-mail: sekretariat@karpacki.pl.