Euroregion Karpacki na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF SLOVAKIATOUR

W dniach 25.01-28.01.2018 roku Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska miało przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF SLOVAKIATOUR, które co roku odbywają się w Centrum Wystawienniczym Incheba Expo w BRATYSŁAWIE. Był to nasz drugi wyjazd na w/w targi w ciągu ostatnich 4 lat. Tym razem wraz ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Słowacja-Północ, będącym głównym organizatorem stoiska.

W ciągu czterech dni wspólnie prezentowaliśmy nowopowstały produkt turystyczny „Wędrowanie bez plecaka”, który miał na celu zachęcić pasjonatów turystyki do pieszych wędrówek po polskiej i słowackiej części Karpat przy użyciu naszego przewodnika prezentującego najciekawsze szlaki pogranicza, bądź przy wykorzystaniu nowoczesnej aplikacji mobilnej obejmującej zidentyfikowane szlaki na pograniczu polsko-słowackim. Co ważne, aplikacja mobilna działa też w trybie offline, co dla wielu amatorów górskich wędrówek, nauczonych doświadczeniem, jest niezwykle ważne.

Produkt „Wędrowanie bez plecaka” powstał na bazie Marki CARPATHIA, idei, która oferuje nie tylko ciekawe miejsca i produkty na mapie Karpat, ale przede wszystkim skupia się na przekazaniu prawdziwej natury i piękna tych nieodkrytych w wielu miejscach gór, ich autentyczności, niezwykłej atmosfery, możliwości doznania przestrzeni i kontaktu z naturą, a także spotkania na styku różnych kultur.

Stoisko cieszyło się ogromną popularnością zarówno ze strony pasjonatów wycieczek górskich, jak i osób, które szukają inspiracji na nowe podróże i doświadczenia. Szczególną uwagą cieszyła się oferta wycieczek dla rodzin z dziećmi.

XXIV edycję targów odwiedziło ponad 70 tys. osób, które miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą turystyczną krajów nie tylko UE, ale i z całego świata. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele m.in. z: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Kuby, Czech, Republiki Dominikany, Niemiec, Węgier, Indonezji, Polski, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tajlandii i Turcji. Tym bardziej cieszymy się, że wśród tylu oferowanych możliwości, wspólne polsko-słowackie stoisko cieszyło się tak dużą popularnością.

Widzimy się za rok!

Udział w targach był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.