Trzeci numer newslettera projektu „Wędrowanie bez plecaka” gotowy!

W numerze trzecim wędrując szlakami polsko-słowackiego pogranicza podążamy przez tereny Pienińskiego Parku Narodowego na Słowację, a dokładnie do Czerwonego Klasztoru. Budynki klasztorne pochodzą z XIV wieku, ale Czerwony Klasztor to również  nazwa miejscowości, bardzo popularnej wśród turystów. Wszystkich zmęczonych górskimi wędrówkami zapraszamy do przejażdżki Bieszczadzką Kolejką Leśną, będącą wspaniałą przygodą (nie tylko dla dzieci), ale i okazją do podziwiania piękna i magii Bieszczad. Pasjonatów zaś historii i miejsc ważnych dla naszego dziedzictwa kulturowego zachęcamy do odwiedzin opuszczonych nekropolii – tym razem jedna z najcenniejszych w Polsce tj. cmentarz żydowski w Lesku. Jak zawsze znajdzie się coś dla amatorów kuchni i podróży w rytmie slow food. Ostatnio w naszym menu królują ziemniaki. Po moskolach zapraszamy dziś na gołąbki z tartych ziemniaków – zdecydowanie warto spróbować. Do tego najważniejsze wydarzenia z działalności Euroregionu Karpackiego.   

Wszystkie artykuły dostępne są na stronie projektu http://wedrowaniebezplecaka.visitcarpathia.com/aktualnosci. Zachęcamy gorąco przy okazji do zapisania się do newslettera dostępnego w 3 wersjach językowych.

W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt na adres e-mail: sekretariat@karpacki.pl.