Newsletter projektu „Wędrowanie bez plecaka”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pasjonatów Karpat, górskich szlaków oraz pieszych wędrówek na polsko-słowackim pograniczu, a także przyjaciołom Euroregionu Karpackiego oraz Marki CARPATHIA Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska rozpoczęło wydawanie kolejnego newslettera, tym razem dotyczącego projektu „Wędrowanie bez plecaka  – wykorzystanie i promocja zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza”, realizowanego w ramach Programu  Interreg V-A Polska–Słowacja 2014-2020. W newsletterze będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach związanych z realizacją projektu, a także wieloma interesującymi faktami oraz ciekawostkami dotyczącymi pieszych szlaków polsko-słowackiego pogranicza.

 W numerze pierwszym dostępne są informacje prezentujące  projekt „Wędrowanie bez plecaka” oraz ideę Marki CARPATHIA. Ruszymy zielonym szlakiem do Pustelni św. Jana z Dukli oraz wędrując z Folusza zatrzymamy się, by posłuchać legendy o Diablim Kamieniu. Dla wszystkich miłośników podróżowania  wśród smaków i zapachów oraz pasjonatów kuchni i lokalnych potraw przepis na pyszną zupę chrzanową. Wszystkie artykuły dostępne są na stronie projektu http://wedrowaniebezplecaka.visitcarpathia.com/aktualnosci. Istnieje tam też możliwość zapisania się do newslettera dostępnego w 3 wersjach językowych, do czego serdecznie zachęcamy.

 W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt sekretariat@karpacki.pl.